Senetle Borç Para Veren Şirketler ve Firmalar

Bankalar ile kredi anlaşmazlığına giren vatandaşlarımızın en çok başvurduğu yol senet karşılığı borç para bulma olayı. Artık günümüzde eskiye göre çok yaygın olarak kullanılmasa da aktif olarak hala senet ile borç veren yerler bulmanız mümkün. Bugün bu senetle borç bulma yöntemlerinden bir yenisi olan Şirket ve Firmalardan senet karşılığı borç alma yöntemimizi paylaşacağız. Bu yöntem diğer senetle borç alma yöntemlerine göre daha az tercih edilen bir yöntem ama yine günümüzde oldukça fazla kullanılan bir yöntem.Senet karşılığında borç para bulma işlemleri ile alakalı şirket ve firmalarla irtibata geçecekseniz eğer bu kişiler tanıdık ve aracı vasıtasıyla olmalıdır. Aksi taktirde rastgele bir şekilde senet karşılığı firmalar bir başka bireye borç para vermiyorlar. Bu yöntem aracılığı ile sadece çevrenizde yardımsever büyük şirket ve firma sahipleri varsa ve sizlere güvenleri varsa ancak o şekilde senet karşılığı borç para bulabilmeniz mümkün. Önceleri bu tarz firmalar oldukça fazlaydı sizlerden çeşitli güvenceler alarak senet karşılığında borç para veriyorlardı ancak yaşadıkları çok fazla olumsuzluk nedeni ile artık bu sektör aktif olarak kullanılmıyor.

Bu şekilde borç para almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Bu hususlar ile alakalı web sitemizde ki Senet İşlemlerinde Dikkat Etmeniz Gerekenler konusunda yazmış olduğumuz yazıyı inceleyebilirsiniz. Bu işlem için hem kendinizi hemde karşınızda ki firmayı dolayısıyla şahısı zor durumda bırakmamak için ödeyebileceğiniz miktarların ve taksitlerin altına imza atın. Aksi taktirde sizlerin işinizi çözmek için sizlere yardımcı olmak isteyen kişileri zor durumda bırakmış olacaksınız.


7 comments on “Senetle Borç Para Veren Şirketler ve Firmalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada Yer Alan Tagları Kullanabilirsiniz. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>