Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Ülkemizde artık bankaların yeni getirdiği sistemler sayesinde bazı vatandaşlar ödeme imkanı olmasına rağmen kredi alamıyorlar. Bu durumda da ihtiyaçları olan miktarları banka aracılığı ile karşılayamadıkları için alternatif yöntemler arıyorlar bu yöntemlerden bir taneside senetle borç veren bir yer bulmak. Senetle borç bulma yöntemleri içerinde ise en çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesi Senetle Borç Para Veren Kuyumcular oluyor. Şimdi bugün sizlere bu yöntemler ile alakalı bilgilendirmelerde bulunacağız.Genelde kuyumcuların bu konuda ki kullandığı mantık sizlere senet karşılığı altın vermek ve ardından altınları sizlerden satın alarak nakit parayı sizlere vermek. Bu iş için + bir komisyon talepleri ve altın alıp satma işleminde ki kazançları var. Yani kimse tabi ki hayrına vermiyor size bu paraları 🙂 Genelde bu işlemler için en üst limit 15.000 TL ile 25.000 TL aralığında. Sizlerde bu konu ile alakalı işlem yapmadan önce bunu göz önünde bulundurursanız iyi olur.

Senetle kuyumculardan altın almak ve bunu nakite çevirmek sizlerin o an için sıkıntısını çözecek olabilir ancak ilerleyen dönemlerde bu senetlerin ödenmesi ile alakalı ödeme güçlüğü yaşamayacağınız miktarlarda toplam tutarları ve taksitleri ayarlamanız gerekmektedir. Yoksa bir problemi bitirmek için girdiğiniz bu yol daha büyük problemlere yol açabilir.

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular Türkiye’ nin aşağı yukarı bütün illerinde bulunmakta. Özellikle büyük illerimizde bu sayı çok çok fazla. Sizlerde tefeci vb. riskli uygulamalarla uğraşmaktansa mümkünse güvenilir ve tanıdık bir kuyumcu aracılığı ile bu işlemi yapabilirsiniz.


56 comments on “Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burada Yer Alan Tagları Kullanabilirsiniz. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>